كرك چيست؟چگونه كرك كنيم؟

21 05 2008

مطلبي كه الان ميخوام بنويسم شايد خيلي از شما دوستان بلد باشيد ولي سعي ميكنم به صورت خيلي روان و آماتوري براي بقيه دوستاني كه اطلاعاتي در اين زمينه ندارند توضيح بدهم تا از اين به بعد بتوانند به راحتي نرم افزارها و بازي ها را كرك نمايند .

كرك چيست ؟
فكر ميكنم كه براي شما هم پيش آمده باشد كه پس از دانلود يك نرم افزار يا بازي و نصب آن دچار يك يا چند مورد از مشكلات زير شده باشيد :
1- با اينكه نرم افزار يا بازي را به طور صحيح نصب كرده ايد ولي برنامه اجرا نميشود .
2 – بعد از مدت زماني معمولا» بين 1 الي 15 روز نرم افزار يا بازي از كار ميافتد .
3 – در حين كار با نرم افزار متوجه ميشويد كه بعضي از دكمه ها كار نميكند .
4 – شما قابليت ذخيره سازي اطلاعاتي كه معمولا» در نرم افزارهاي گرافيكي يا آفيس بيشتر به كار ميرود را نخواهيد داشت .
5 – معمولا» در نرم افزارهاي گرافيكي يا اديتورهاي فيلم , لوگوي شركت سازنده نرم افزار به صورت خيلي تابلو بعد از ذخيره كردن فايل در مركز تصويري كه ساخته ايد مشاهده ميشود .
6 – در مورد بازيها شما فقط تا چند مرحله قابليت بازي داريد و بعد از گذراندن آن مراحل , با پيغامي مواجه ميشويد كه به شما پيشنهاد ميدهد برنامه را رجيستر نماييد .
7 – در بازيها بعد از نصب در هنگام اجراي بازي با وجود اينكه ميدانيد بازي تحت cd نمي باشد و با اينكه سي دي بازي داخل cdrom ميباشد ولي با پيغامي مبني بر اينكه cd را در داخل cdrom قرار دهيد مواجه ميشويد .

و احتمالا» مواردي ديگر كه تجربه كرده ايد در واقع شركت هاي نرم افزاري از اين طريق محصولاتشان را در اختيار شما قرار ميدهند تا آن را تست نماييد و در صورت علاقه مندي يا احتياج به آن بازي يا نرم افزار شما را ترغيب به خريد آن نرم افزار نمايند .

حالا اگر بخواهيم اين محدوديت نرم افزار ها را بدون اينكه آن را خريداري نماييم از بين ببريم بايد از كرك ها استفاده نماييم , در حقيقت كرك كردن يعني هك كردن نرم افزار و كرك ها را افرادي به نام كركرها ميسازند و آن را از طريق سايتهاي مخصوص كه كم هم نيستند به رايگان در اختيار عموم قرار ميدهند . اين را نيز بدانيد در اصل كرك و كرك كردن نرم افزارها يك كار غير قانوني در سطح جهان ميباشد ولي چون كشور ما هنوز به قانون كپي رايت نپيوسته و مهمتر از آن به علت محدوديت خريد اينترنتي در ايران ما چاره اي جز كرك كردن نداريم , اين كار در تمام كشورها با وجود جرم بودن آن انجام ميشود .

چگونگی کار با کرک ها :
روش كار كرك ها با هم متفاوت ميباشد و به همين دليل نميتوانم يك آموزش تصويري كامل ارائه كنم ولي همانطور كه گفته شد تنها کار مشترکی که همه آنها انجام ميدهند از بين بردن محدوديت نرم افزار مورد نظر ميباشد .

بعضي از كرك ها به شكل ّّآيكون خود نرم افزار ميباشد روش كار اين نوع كرك اينگونه است كه ما بعد از اينكه نرم افزار مورد نظرمان را نصب كرديم بايد كركي را كه آيكون آن هم اسم و هم شكل آيكون اجرائي نرم افزار ميباشد را copy و در شاخه اي كه نرم افزار نصب شده است paste نماييم در اينگونه مواقع شما پيغامي را دريافت مينماييد كه بايد گزينه yes را كليك نماييد تا آيكون كرك شما جايگزين (Overwrite) آيكون اصلي شود . < اغلب بازيها از اين روش كرك استفاده مينمايند>
اين نكته را هم ياد آور شوم كه اگر به همراه فايل كرك (exe.) فايلهاي با پسوند dll. يا ini. يا dat. وجود داشت شما آنها را نيز بايد كپي كرده و در شاخه نصب نرم افزار paste نماييد .
در مورد اين نوع كرك بايد ذكر كنم كه حتما» در هنگام كرك كردن بايد نرم افزار مورد نظر بسته باشد يعني در حال اجرا نباشد و الا پيغام خطا دريافت مينماييد .

يك نوع ديگر كرك وجود دارد كه به KeyGen يا KeyMaker معروف هستند كه روش آن با روش قبلي متفاوت است . اين نوع كرك براي ساختن سريال به كار ميرود , روش كار آن هم به اين صورت است كه شما با وارد كردن يك اسم يا شماره و در برخي موارد ايميل در فيلد مشخص كرك و فشار دادن دكمه مربوط به آن يك كد جديد دريافت ميكنيد كه معمولا» با وارد كردن آن در قسمت منو و در بخشي با عنوان Register يا Enter Code يا Registeration يا چيزي توي همين مايه ها برنامه فعال و كامل ميشود .
در بعضي از موارد در همين بخش Registeration كه در بالا گفتم يك كد وجود دارد كه شما بايد آن را در كرك (KeyMaker) وارد نماييد تا KeyMaker كد يا سريال راه انداز را براي شما بسازد .

نوع ديگر كرك ها به Patch يا Patcher معروف هستند , در اين نوع كرك ها معمولا» دكمه اي با نام Choose يا Browse يا Patch و يا چيزي ديگري با همين معني وجود دارد كه با فشار دادن آن بايد آدرس آيكون يا فايلي از نرم افزار كه خود كرك مشخص كرده را در پوشه ای که نرم افزار مورد نظرتان نصب شده است را بهش بدهيد تا نرم افزار را بصورت کامل تبديل کند .

بعضي ديگر از كرك ها هم وجود دارد كه مخلوطي از KeyMaker و Patcher ها هستند .مثل كرك ديكشنري بابيلون يا كرك نرم افزار ACDSee 7.0 , براي كرك كردن اين نرم افزارها ابتدا بايد يك سريال را با وارد كردن نام در كرك بدست آوريم , زماني كه اين سريال را در هنگام نصب نرم افزار وارد ميكنيم تمام مراحل نصب انجام ميشود ولي در آخر بايد دكمه patch را روي كرك كليك نماييم و سپس مسير آيكون يا يك فايل مخصوص مشخص شده بوسيله كرك را در شاخه نصب نرم افزار مسيريابي كنيم تا نرم افزار كامل و بدون محدوديت شود.

بعضي مواقع وقتي ما يك كرك را دانلود مينماييم بعد از باز كردن آن متوجه يك فايل Notepade به همراه چند فايل ديگر ميشويم .در اين صورت شما بايد فايل Notepad درون كرك را باز كرده و سريال مورد نظر را در بخش Register نرم افزار وارد نماييم .

نكته :
معمولا» به همراه انواع كرك هاي ذكر شده در بالا چند فايل ديگر وجود دارد كه بعضي از آنها براي معرفي كركر يا گروه سازنده كرك و بعضي نيز روش كرك كردن نرم افزار مربوطه را توضيح داده . اين فايلها اغلب با پسوند nfo. ميباشند كه براي ديدن محتويات اصلي آن بايد آن را از حالت زيپ خارج كرده و با راست كليك بر روي آن و انتخاب گزينه … open with و گزيدن يك اديتور مناسب مثل Notepade يا WordPade آن را باز نماييد و محتويات اصلي آن را مطالعه نماييد .

آدرس چند تا از سايتهاي معروف جهت دريافت كرك :
http://www.keygen.us
http://www.astalavista.us
http://crackspider.net
http://www.freeserials.com
http://www.freeline.ws
http://www.andr.net
http://zor.org/tsrh

براي پيدا كردن crack يك نرم افزار بهترين راه اين است كه وارد سايت گوگل يا ياهو شويد و اينگونه عمل كنيد :
مثلا» شما براي يافتن كرك نرم افزار VCDEasy 2.1.1 بايد در گوگل سرچ كنيد VCDEasy 2.1.1 crack . اين را هم يادتان نرود بعد از نوشتن اسم نرم افزار و قبل از نوشتن واژه crack حتما» ورژن نرم افزار را ذكر كنيد , در مثال فوق 2.1.1 ورژن نرم افزار ميباشد كه به صورت صحيح نوشته شده , در ضمن حتما» به برابري دقيق ورژن كرك و نرم افزار دقت كنيد به عنوان مثال كرك VCDEasy 2.0.3 را نميتوانيد براي نرم افزار VCDEasy 2.1.1 به كار ببريد . دقت كنيد كه به احتمال زياد شما در نتايج جستجو به چند نوع كرك با ورژن برابر براي نرم افزارتان بر بخوريد كه روش كار هر كدام با هم متفاوت باشد , با هر كدام كه راحت تر است كار كنيد .
در بعضي از مواقع نيز ممكن است نرم افزاري تازه وارد بازار شده باشد و يا زياد معروف نباشد , بنابراين شايد كركي برايش ساخته نشده باشد .

فكر نميكنم چيز ديگه اي مونده باشه كه نگفته باشم , در هر صورت اگر باز هم سوالي داشتيد در قسمت نظرات همين مقاله بيان كنيد ,سعي ميكنم در صورت توانايي راهنمايي كنم.

منبع:roolee.ir

Advertisements

کارها

اطلاعات

9 responses

21 05 2008
key1one

در مورد سایت اینا دوستان من هستند میتونی باهاشون تبادل لینک کنی قبول میکنن.
پیج رنک خوبی داری .اگه از تگ هم استفاده کنی موفقتر میشیو نتیجه خوبی میده.

* فروشگاه مجازی رفاه
* محمد امیری
* مسیح
* کاسپر
* آقاي وبلاگ
* ايران ايگل ج.ف
* خبرگزاری واسونک
* دل مجنون
* دانلود بهترین ها
* زنگوله

21 05 2008
key1one

در مورد دعوتنامه هم من تو ورود به بالاترین مشکل دارم و سایت رو اصلا بالا نمییاره واسه من. اگه تو چند روزه اینده ادوعتنامه واست میفرستم اگه بازم نشد از دوستام میخوام که واست یه دعوتنامه بفرستن.
ممنون از لطفت.
موفق باشی مهدی عزیز

21 05 2008
لینک های روزانه « كليد اول 1

[…] فدک درست کردن آیکون آدرس بار برای وبلاگ و وبسایتتان كرك چيست؟چگونه كرك كنيم؟ دریافت مبلغ کارکرد موبایل از […]

21 05 2008
گجمو2

سلام دوست عزیز.
چرا به مردم اطلاعات غلط میدی؟
کرک یا کراک نوعی مواد مخدر و زیان آوره 🙂
خارج از شوخی خیلی جالب بود و زحمت کشیدین.
كار معتاداس ديگه مي خوان ديگرن رو هم معتاد كنند!!

21 05 2008
M/2.DE@Tl-l

سلام . . . .

خوشحال میشم تبادل لینک داشته باشیم !….

خبرم کن…

تا بعد
.
.
.
.
.
.
.
.
سلام شما رو لينك كردم

22 05 2008
h03ein

»
آدرس چند تا از سايتهاي معروف جهت دريافت كرك :
http://www.keygen.us
http://www.astalavista.us
http://crackspider.net
http://www.freeserials.com
http://www.freeline.ws
http://www.andr.net
http://zor.org/tsrh

»
سلام…
در مورد این سایت ها فقط مواظب باشید یه موقعه فایل ویروسی نگیرید…!
منمون در کل جالب بود…

پاسغ:ممنون در مورد ويروسي بودن من به cd هم اطمينان نمي كنم حتما بايد انتي ويروس داشته باشيم

22 05 2008
aMiN

بسیار مفید و عالی

ممنون لطف شماست

31 08 2008
امید

سلام دوست عزیز اگه مایل به تبادل لینک با من هستی منو با نام دانلود و آموزش هک لینک کن و به من خبر بده تا تو رو لینک کنم

25 09 2008
رهگذر

ضمن عرض تشکر و سپاس فراوان ….در صورت امکان تخصصی تر گردد!

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: